logo
sk en
facebook
kategorie cojenove zlavy

FAQ

 

Na čo slúžia vaše 6-kockové     náplne?

Naše Náplne do aromalámp sú naplnené sójovým voskom, presne tým istým ako používame vo sviečkach, o objeme 3,5oz (103ml). Len odlomte 1 až 2 kocky vosku z náplne a vhoďte ju do vrchnej časti vašej aromalampy. Po zapálení sviečky v spodnej časti sa vosk roztopí a postupne začne vyprchávať nádherná vôňa. Výhodou týchto náplní oproti bežným vonným olejčekom je to, že náš vosk sa nevyparí ako voda. Takže sa nestane, že vaša aromalampa praskne, lebo sa už všetka voda vyparila. Bežne 1 kocka vydrží voňať až na 3-4 čajové sviečky. Potom stačí vosk vyliať alebo stuhnutý vosk vylúpnuť a vhodiť do aromalampy novú kocku.

Naše náplne sú taktiež cenovo najdostupnejším spôsobom ako si rozvoňať svoje príbytky.

 

Prečo sú bežné voňavé
sviečky toxické a zdraviu škodlivé?

 

 

Dôvodom sú suroviny, ktoré sa používajú na výrobu bežných sviečok. Základnou surovinou je parafín, čo je odpadový produkt z ropy, ktorý vzniká pri výrobe nafty a benzínu. Na danú tému bola napísaná hromada článkov. Tu vám ponúkame linky na viaceré z nich: 

Topky.sk (kliknite sem)

Stránka v angličtine (kliknite sem)

Ako si vybrať správnu sviečku (kliknite sem)

Tu môžete vidieť aké začmudené vedia byť dózy z bežne dostupných sviečok  (kliknite sem)

 

A čo arómy, ktoré sú používané vo sviečkach. Nie sú aj tie toxické?

 

Drvivá väčšina bežne predávaných sviečok používa vône, ktoré sú vyrábané na petrolejovej báze, a tieto majú toxický charakter, keď horia. My v Pure Integrity používame naše exkluzívne parfémy, ktoré sú vyrábané na báze oleja zo sóje, a preto sú neškodné. Naše vône taktiež neobsahujú žiadne ftaláty a spĺňajú najprísnejšie enviromentálne štandardy vrátane California Proposition 65.

 

Prečo je dôležité zastrihávať knôt?

 

Zastrihávanie knôtu je veľmi dôležité hlavne preto, aby sviečka nedymila, a taktiež pre predĺženie času horenia. Keď je knôt príliš dlhý, deje sa toto: Keď je knôt príliš dlhý, nedokáže vytiahnuť vosk až na vrchol knôtu, potom nehorí vosk ale samotný knôt. Dokonca aj s Pure Integrity 100% bavlnenými knôtmi a voskom, ktorý netvorí sadze, budete vidieť dym, pokiaľ bude knôt príliš dlhý a bude horieť on a nie vosk.

POZOR!!! Opatrne, keď budete zastrihávať stuhnutý knôt, pretože ten je veľmi krehký a môže sa odlomiť celý. Preto doporučujeme zastrihávať knôt ešte za tepla.

 

Prečo a ako často mám zastrihávať knôt?

 

Knôt by mal byť vždy zastrihnutý na dĺžku 0,5 až 1cm. A má to tak byť z dôvodov opísaných v predošlej otázke. Správne zastrihnutý knôt nebude produkovať žiaden čierny dym a taktiež to sviečke dodá niekoľko hodín horenia navyše, pretože plameň na zastrihnutom knôte horí pomalšie. Knôt môžete strihať nožničkami alebo klieštikmi na nechty. V takomto prípade vám nespadnú spálené časti knôtu dolu na sviečku.

POZOR!!! Sviečka by nikdy nemala horieť viac ako niekoľko hodín, zväčša 2 až 4 hodiny v jednom kuse. Ak chcete mať sviečku zapálenú dlhšie, tak ju zahaste, zastrihnite knôt a zapáľte ju znova.

 

Prečo mám čierny dym na svojej sviečke?

 

Sójový vosk horí čistým plameňom bez sadzí. Ak sa vám však zdá, že vaša sviečka pri horení dymí, je to pravdepodobne spôsobené týmito 2 dôvodmi. Buď máte sviečku v prievane, alebo máte príliš dlhý knôt. Pálením sviečky mimo prievanu a správnym zastrihávaním knôtu zabránite dymeniu vašej sviečky.

 

Prečo sa mi pri horení vytvorila diera vo vosku a neroztopil sa celý až po okraj?

 

Bežne dostupné sviečky majú vlastnosť, že takmer vždy im zostane hromada vosku okolo knôtu bez ohľadu na dĺžku horenia sviečky. Je to z dôvodu nesprávneho knôtu, či už veľkosti, spôsobe pletenia alebo typu materiálu. S našimi Pure Integrity Sójovými Sviečkami sme testovali stovky knôtov, aby sme tomuto zabránili, takže naše sviečky horia celé až po okraj. Jediné, čo musíte dodržať, je dostatočnú dobu horenia sviečky, aby teplo z plameňa stihlo roztopiť všetok vosk až po okraj. Trvá to od 1 do 4 hodín, v závislosti na type vône. V každom prípade treba počkať, kým sa vytvorí voskový bazénik po celom povrchu sviečky.

 

Ako si mám vybrať správnu veľkosť sviečky

 

Naše Pure Integrity Sójové Sviečky sú veľmi intenzívne, takže veľakrát aj tá najmenšia sviečka v skle 5oz dokáže bežne bez problémov rozvoňať jedno podlažie. Avšak, záleží taktiež na druhu vône, ktorú pálite. Preto je dôležité nakupovať aj podľa našej stupnice intenzity vône. Ak máte väčšie obytné priestory, bude ideálnejšie zvoliť arómy s vyššou intenzitou, prípadne tie s menšou intenzitou použite väčšiu veľkosť. Vône treba skúšať v menších priestoroch a potom postupne zväčšovať oblasť, ktorú chcete nechať rozvoňať.

 

Ako ste prišli na časy horenia vašich sviečok?

 

Väčšina firiem na sviečky získava ich údaj o dĺžke horenia pri takzvaných „ideálnych podmienkach“. Sviečky sú testované v špeciálnych krabiciach, tie sú navrhnuté tak, aby dali sviečke ideálne podmienky na horenie – je v nich nulový prievan, privádzajú ku sviečke ideálne množstvo kyslíka a veľakrát sú sviečky samotné pred testom zamrazené, aby sa tým predĺžil čas horenia. Očividne, takýto testovací proces nie je realistický, avšak ak neplánujete páliť vaše sviečky v mrazničke J

My v Pure Integrity sme začali tento biznis s prísľubom poctivosti a čestnosti. Naše doby horenia sú založené na testovaní v reálnych domácich podmienkach. Naše sviečky sme pálili v kuchyni, v obývačke...vždy sme ich nechali horieť 1 až 2 hodiny a potom sme zastrihli knôt a znova sme ich zapálili. Doby horenia našich sviečok sú také, aké ich budete mať aj vy vo svojich domovoch.

 

Prečo vaše sviečky voňajú omnoho intenzívnejšie ako iné, čo sme doma pálili?

 

Je to z dôvodu, že používame naše exkluzívne arómy navrhnuté na báze sójového oleja, a taktiež kvôli nášmu 7-stupňovému nalievacemu procesu. Vďaka týmto 2 dôvodom dokážeme do nášho vosku dostať o 50% viac arómy ako hociktorá iná značka bežne dostupná na trhu. Toto je dôvod, prečo naše sviečky voňajú tak intenzívne a aj malá sviečka vám dokáže veľakrát prevoňať dosť veľké priestory.

 

foot

payment cards